(PDR) Odstranění důlků v karoserii bez nutnosti lakování

  • background
  • background
  • background
  • background

Odstranění promáčknutí karoserie bez nutnosti lakování metodou ARS představuje systém opravy, který se používá na důlky s průměrem až 5 cm, na pláště karoserií z oceli, kovu nebo slitiny hliníku. Největší výhodou odstranění důlků v karoserii bez nutnosti lakování je ochrana původního stavu vozidla, díky které vůz neztrácí svou hodnotu. Metoda s prvky know-how využívá zvláštních materiálů, vybavení a speciálních technik, které během procesu opravy nepoškozují lakované povrchy.

Systém odstranění důlků v karoserii bez lakování metodou ARS využívá speciální vybavení, které se k důlkům dostává z vnitřní strany panelů karoserie a pomalu důlky vyhlazuje. Někdy se k poškozeným oblastem nelze dostat zevnitř. V těchto situacích se používá jiná, zvláštní technika, která důlky „vytahuje“ a dosahuje tak původního tvaru panelů karoserie vozidla. Aby bylo možné dosáhnout co nejlepších výsledků při odstraňování promáčknutí karoserie bez lakování, nesmí být lak panelů karoserie vozidla poškozen dříve, než byl nalakován, a panely karoserie vozidla nesmí ztratit svou pružnost.

Mohou se objevit případy, kdy metodu odstranění promáčknutí karoserie bez lakování nelze použít kvůli síle panelů karoserie vozidla. V těchto případech lze k opravě použít metodu opravy promáčknutí karoserie s lakováním (DR).